KONTAKT:

Chovatelská stanice OASIS OF PEACE
Bc. Alžběta Vrublová

Bruzovská 1824
Frýdek - Místek 738 01
Czech Republic

T-Mobile: +420 731 505 878

alzbeta.vrublova@centrum.cz
Pokud neodpovím na e-mail, je možné, že skončil ve spam koši. Proto prosím, pošlete zprávu znova, nebo se se mnou spojte přes telefon. Děkuji.
Novinky
2021
odkaz na novinky 2020

25.4.
JAKO CHOVATEL, S OBROVSKOU RADOSTÍ, VDĚČNOSTÍ A POKOROU OZNAMUJI, ŽE OASIS OF PEACE SE STALA NEJLEPŠÍ CHOVATELSKOU STANICÍ ROKU 2020 RETRIEVER KLUBU CZ.

Nic z toho by nebylo možné, bez mé rodiny, která mě plně podporuje při realizaci mých chovatelských snů, našich milovaných psů a úžasných majitelů, kteří mají na tomto ocenění obrovský podíl. Zejména Kamila Raiskubová, Adéla Frantíková, Karla Podešvová a MUDr. Eva Paučková Šmídová. Moc Vám děkuji!

Flat Coated Retriever Flat Coated Retrívr Oasis of Peace

5.4. Co je pro mě vždy těžké, je vymazat všechny zážitky starého roku a začít psát novinky toho nového. Ale je mi velikou radostí začít skvělými novinkami o dobrém zdraví naší mladé generace.

On My Way Cedletes Oasis of Peace a Miracles Happen Oasis of Peace prošli vyšetřením dědičných očních vad s výsledkem prostí včetně goniodysplasie. Eywa prošla genetickým vyšetřením na barvu s výsledkem BbEE. Nese vlohu pro hnědou a nenese pro žlutou barvu.

No Doubt Oasis of Peace přišly výsledky oficiálního pousouzení dysplazie kyčelního kloubu A/A, loketního kloubou 0/0 a OCD prostý.

Musím však pokračovat i smutnou zprávou.

Bohužel nás ve věku 10 let a 8 měsíců opustil jeden z velmi důležitých Oasis of Peace psů a velký přítel GrandCH Flamboyant Rumpus Oasis of Peace.

Pocházel ze spojení naší švédské feny JCH VetCH O´Flanagan Hur mås Det od mimořádné chovatelky Leny Hägglund a britského vynikajícího chovného psa Gayplume Flamboyant at Suchanoich od majitelky Sue Jones. Tato úžasná dáma je zakladatelkou Flatcoatdata.com, velmi nápomocné celosvětové databáze flatů.

Rumpus zdědil po svých rodičích to nejlepší. Vynikající přátelskou povahu, vynikající pracovní vlohy, dech beroucí exteriér a u chovného psa to nejcennější, silně předával své přednosti jeho potomkům. Za svůj život dal 11 vrhů, s každou fenou dal několik potomků mimořádně nadprůměrné kvality!

Jeho majitelé mi ho na krátký čas propůjčili zpět do chovné stanice, abych ho připravila na lovecké zkoušky. Měla jsem možnost s ním strávit delší čas v kuse a poznala jsem jeho příjemnou, nekonfliktní a bezproblémovou povahu i jeho vášeň pro práci.

Čas od času jsem ho měla čest předvést na výstavě a zažili jsme spolu mnoho úžasných vítězství. Získal titul národního vítěze, českého šampiona, grand šampiona a měl našlápnuto na další tituly. Upřímně, tento pes měl takové kvality, že mohl získat jakýkoliv titul, na který bychom pomysleli.

Velice si vážím slov rozhodčí Lindy Volárikové, která mi poděkovala za to, že jsem ho přihlásila na výstavu a ona ho mohla posoudit. Získal od ní ocenění CAC, CACIB, BOB a v závěrečných soutěžích pokračoval umístěním BIG I. a BIS III.

Umístil se na pátém místě v nejsilněji obsazené třídě Open na Cruft´s dog show ve Velké Británii!

Rumpus byl velmi milovaným členem rodiny. Byl kamarádem dětem Sárince a Eričkovi, kteří po jeho boku vyrostli. Děkuji Pavle a Renďovi Šuterovým za jejich láskyplnou péči a možnost Rumpa prezentovat a zapojit v chovu. Velice se toho vážím! Těším se, že až přijde čas, uvítáme jeho potomky v našich rodinách. Rumpovo semeno máme uschované ve spermobance paní doktorky Přinosilové.

Flat Coated Retriever Flamboyant Rumpus Oasis of Peace

Flamboyant Rumpus Oasis of Peace Flat Coated Retriever

Flat Coated Retriever Flamboyant Rumpus Oasis of Peace 
novinky: 2005 2006 2007 2008 2009-2010 2011 2012 2013-2015 2016
2017 2018 2019
2020