15. MORAVSKOSLEZSKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ VŠECH PLEMEN
23. a 24. září 2006

 

 

                                        Rozhodčí: MVDr. Svatoš Ladislav, MVDr. Šimek František, Mgr. Ovesná Božena
 

                                     A sny se plní!!!!!!!!! Máme titul BEST IN SHOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsem nesmírně šťastná, to asi chápete. :-)
 

Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám vůbec Dogího na NVP Brno přihlásit. Ale zvědavost po obhlédnutí nových pejsků zvítězila.
Den pro nás nezačal zrovna skvěle. Sotva jsme se v areálu Grandprix uvelebili, zjistila jsem, že nemám peněženku. Vypadla mi z kapsy, když jsem u brány platila za vstup. Nálada poklesla. Nedalo se nic dělat. Bylo mi líto, že svou náladu přenesu na mé spolucestující včetně Dogího a věděla jsem, že naše předvedení nebude jedno z nejlepších. Procházela jsem se po areálu, když hlásili, že se našla kožená peněženka a ať si majitel pro ni dojde na kasu. Jaké štěstí, hurá, jupííííí!!!!!!!!!! Děkuji tomu, kdo mou peněženku našel a dal nález vyhlásit!!! Někdo jiný by si ji nechal a bez práce zbohatl. Děkuji mockrát!!! A tak jsem měla zase skvělou náladu a honem běžela koupit něco mým psím a lidským přátelům.


Mohlo se začít. Prvně v našem kruhu byli posuzováni Američtí kokršpanělé a k mému milému překvapení byl rozhodčím MVDr. Svatoš Ladislav. Flatiky posuzoval na stejné výstavě před rokem a Dogí a hlavně Yabba se mu opravdu líbili! Na řadu jsme přišli, až byla všechna plemena skoro posouzena. Z Flatíků mě moc potěšili Farp Fes Calway Jocuzita a ještě více jeho sestra Frenty Fes Cilley Jozucita. Nejvíce jsem se těšila na nového importovaného psa pánů Ing. Kubeše a Ing. Kordy. Je mladý a velmi perspektivní! Jsem ráda, že jsem zde zase mohla potkat fenečku Britney Star Bohemia Luxyvett, která týden předtím získala titul Klubový vítěz RK CZ a také Radku Rytichovou s CH. Raidem z Vlčích Luk. Pan rozhodčí vyzdvihoval zejména psy, fenečky podle něj nedosahovaly jejich kvalit. Byl velmi potěšený z Dogího, o kterém řekl, že nemá jedinou vadu a má vše, co krásný pes potřebuje. Pane rozhodčí, děkuji! Posudek Dogího – O’flanagan Vice Versa: Pes výborného exteriéru na horní hranici výšky, výborná hlava, správně vyjádřený samčí výraz, dobrý hrudník, bedra, záď, dobře zaúhlený vpředu i vzadu, výborné osrstění i povaha a pohyb - V1 CAC Národní Vítěz BOB.


Závěrečné soutěže jsou tady. Pořádají se na betonovém pláce, velmi prostorném! Pejsci se tu mohou krásně předvést! Nervozita stoupá a já se modlím, aby už to bylo za námi. Ruky se mi klepou a nohy tvrdnou, jdeme do toho! O BIG nás posuzoval stejný rozhodčí, jako posuzoval naše plemeno, MVDr. Svatoš Ladislav. Dogí se výborně předvedl, pohyb i postoj. Dostali jsme se do užšího výběru, jsem šťastná. Znova pohyb, samostatně před rozhodčím, postoj, chvíle napětí a vyhlášení výsledků…. Čtvrté místo, třetí místo, druhé a já se zblázním! Máme BEST IN GROUP!!!!! Focení, gratulování a honem z kruhu ven a připravit se na boj o titul nejkrásnější pes dne. Nemáme dost času. Dát napít psovi, pochválit ho, do ruky trochu pamlsků a zase do kruhu. Šli jsme se pouze ukázat, ne bojovat, bylo to krásné, nic víc jsme nečekali. Tolik nádherných psů nás doprovázelo. Překrásný Afgánský chrt, Americký staford. Terrier, Anglický setr… Rozhodčí MVDr. Šimek František posuzoval všechny psy důkladně. Jaké obrovské a potěšující překvapení pro mě bylo, když nás vybral do užšího výběru. Znovu pohyb, postoj a stoupající napětí. Na třetí místo se postaví Basset, na druhé Beauceron a na první náš Dogí, BEST OF DAY!!!!!!!!!!


Další den jsme byli moc unaveni, ale s dobrou náladou jsme ve dvanáct hodin znova vyráželi směr Brno. Bez problému jsme zaparkovali, při vstupu už nikdo nebyl, takže našim psům nekontrolovali očkovací průkazy a vstup jsme neplatili. Umístili jsme se na klidném místě ve stínu a šli se kouknout na závěrečné soutěže. Nejkrásnějším psem neděle se stal Německý špic trpasličí CH Andre Apri Cherry. S tím jsme pak bojovali o titul BEST IN SHOW, pocit nejde popsat! Jen tam stát je obrovský zážitek. Aplausy byly ohromné! Paní rozhodčí Mgr. Ovesná Božena zadala tento titul Dogímu… Nejkrásnějším psem 15. Národní výstavy v Brně se stal KVM KV VSV NV O’Flanagan Vice Versa! Oslavujte s námi!
 

- Děkuji rozhodčím a všem, kdo nám fandili a drželi palce.
- Děkuji řediteli výstavy Zdeňkovi Valentovi a všem pořadatelům za překrásnou výstavu.
- Děkuji tátovi, strejdovi, Mirince, Kuliškovi, sestře, Ondorvi a Aničce za jejich pomoc.
- Děkuji sponzorům za překrásné dárky.
- Gratuluji všem, kteří jakkoliv vítězně uspěli.
 

- Veškeré výsledky najdete na www.intercanis.cz